Wednesday, January 25, 2012

My piercing love.

İlk postumda size piercing ve dövmelere karşı olan zaafımdan bahsetmiştim.
Yanlış hatırlamıyorsam 13 yaşında başlamıştı bu sevda. Dudak piercing'i istiyordum ve ne olursa olsun yaptıracaktımda. Koymuştum bir kere kafama ve ben kafama bir şeyi koyduğumda onu yapmazsam m ümkün değil rahat uyuyamam. İçim içimi yer, zaman geçtikçe sinir krizlerim çoğalır.
If I'm remembering it right my love for piercings started when I was 13. I wanted a lip piercing really bad.

Yaptırmak istiyorum, hiç korkmuyorumda acırmı, kanarmı, enfeksiyon olurmu vs. Tek bir korkum var oda annem ve babam. Kaşımdan bir tel fazla koparsam anlayan annemden mümkün değil saklayamam. Bu yüzden mecbur izin almam gerek. Biliyorum izinde vermeyecekler. 1 sene dayandım buna. Anneme yavaştan duyurmaya başlamıştım, 'baban izin vermez', 'napcan kızım dudağında demiri', 'millet ne der' gibi klişe baştan savmalar. Ama yılmadım, bütün cesaretimi toplayıp çıktım babamın karşısına. Baba ben dudağıma piercing istiyorum. Babam'dan hayır cevabı, benden ergen tripleri, odama kapanmalar falan. Sonra yanıma gelip bana para vermesi ve al git yaptır ama birdaha eve almam seni demesi. Ondan sonra götüm yemedi vazgeçtim bu sevdadan. Napalım dudak piercing'i ve ben ayrı dünyaların insanlarıymışız. O türk filmlerindeki fakir oğlan ben ise zengin ailenin temiz kalpli kızı. Babam nuh dedi peygamber demedi. Daha kavuşamadan ayırdı bizi! Şimdi düşünüyorumda 13 yaşında piercing senin neyine asdasdhuhsdahdaushd.
I wasn't afraid at all. Will it hurt? Will it get infected? Will it bleed? The only thing I was afraid of was my parents. This fear kept me from getting it for one year. Than I out of the blue I got some courage to ask my father. The answer was no. I asked again, he gave me some money and said I could get one but I couldn't come home again. There my lip piercing store ended. Now I'm thinking.. I was just 13 what was I thinking?

Sonra yaşım oldu 16. Kayseri'ye yaz tatiline gitmiştik. Piercing sayılmaz ama kulaklarımda birer delik varken, sağ taraf oldu 4 sol taraf oldu 3. Ondan sonraki sene yine yaz tatili yine kayseri'deyim, sağ tarafa bir helix piercing eklendi.
Then I turned 16. We went to Kayseri(a place in Turkey where my parents come from). You can't say piercing, but I got four earring holes at my right ear, and three on the left. The next year we went to Kayseri again and then I got my helix piercing.

Bir de surface piercing'i aşkım vardı..
And there was my surface piercing love..
Resimdeki kızın bileğinde gördüğünüz bir surface piercing. Deri kaldırılıp deliniyor içine bir bar yerleştiriliyor, bar'ın uclarınada toplar yerleştiriliyor.

Uzun zamandır bileğime surface piercing yaptırmak istiyordum. Hatta kayserideyken sormuştum ama sanırım daha önce surface yapmamışlardı ve beni, çok tehlikeli, enfeksiyon olur, acır diyerek kandırdılar.
Geçen yaz kayseriye gitmedik, ama ben duramadım. Bir kaç sıkıcı olaydan sonra canıma tak etti yaptırıyorum lan dedim ve emin adımlarla gittim burdaki tattoo&piercing shoplarından birine. Ordaki piercingci hanım bana surface yerine 2 tane ayrı micro-dermal yapmamı önerdi. Çünkü surface/micro-dermal gibi piercinglerde vucudunuzun piercing'i kabul etmemesinin olasılığı çok yüksek. Kabul etmeyincede misal micro-dermalde piercing gittikce yukarı doğru itiliyor. Buna reject deniliyor. Ve çıkarılmak zorunda kalınıyor. Bugün bir tane micro-dermal yapalım dedi, bir kaç ay sonra geri geliriz duruma göre ikinciyi yaparız dedi.
For a long time I was craving for a surface piercing in my wrist. I asked the piercer in Kayseri if he could pierce me, but he said that it was dangerous and painful and blablabla. I think he just had no experience with it. Last summer we stayed in the Netherlands. I couldn't get it out of my mind. I walked to the piercing shop here. This time it was a women who was doing the piercings. She told me that a surface piercing has a high chance of rejecting. It was smarter to get 2 separate micro-dermals. First we did only one and after a couple months I would come back to get the second. So we would be able to see how my body reacts to the piercing.

Ve ilk micro-dermal yerleştirildi.
Yaptırması hiç acımadı. Heyecan vardı ama kadın bitti dediğinde biz daha hazırlıkları falan yapıyoruz sandım, kolumu delmeye başladığının farkında bile değildim. Helix piercing bundan 15 kat daha fazla acıyor.
Getting the piercing didn't hurt at all. I was really nervous I couldn't look. I thought the piercer was still doing some preparations but she was already done! It didn't feel really like she was making a hole in my arm. A helix piercing hurts 15 times more. 


Kolunuzun dış tarafıyla kafanızın aynı karede olmasını istiyorsanız böyle şebek şebek hareketler yapmanız gerekiyor.İkinciyi yaptırmaya gidemedim, çıkarttırmaya gittim. Vucudum oysa hiç 'reject' yapmamıştı. Tam yerine oturmuştu piercing. Sadece çok dikkat isteyen birşey, sürekli birşeyler takılıyor, uzun kollu kazak, duş yaparken duş süngeri, bir keresinde ince bir poşetin kulpu bile takıldı ve kanattı. Hem o hem başka sebeplerden dolayı çıkarttırmak zorunda kaldım. 

Yaptırması ne kadar acımadıysa, çıkarttırması bir okadar acıdı. Piercing reject olduğunda yani zaten kendiliğinden yukarı çıktığında bol vaselinle kesip biçmeden baskı uygulayarak çıkıyormuş. Ama benimki çok iyi yerleştiği için o yöntemle çıkaramadı kadın. Mecburen kesti. 5-6 kere çekti ama benmisin demedi piercing. Çıkmadı yerinden. Biraz daha kesti ve sonunda çıktı. Çektiğim fiziksel ağrılar listesinde top 10'a girdi bu işlem. Ama gözünüzü korkutmak istemem. Hala micro-dermal gördüğümde hayranlıkla bakıyorum.
I wasn't be able to get my second one, I went to get my first one out. My body didn't even reject. It fitted perfectly. It's just something that really needs attention. It gets stuck behind jumpers, behind your shower puff, it even get stuck behind a plastic bag once and it bleed. And also for some personal reasons I had to get it out. 

I said getting it didn't hurt at all. But getting it out was exactly the opposite. This was one of the most painful physical things that I had felt in my life. But I don't want to fear you guys. Because I'm still looking to it with a great admiration.

Benim piercinglerim bukadardı. Fazla olmasada piercinglere bayılıyorum. Internette saatlerce piercing'i olan insanların resimlerine bakabilirim.
These were my piercings, I know it isn't that much, but I just love piercings. I could spend hours on the internet watching pictures of people with piercings.


5 comments:

 1. Kayseri macerandan ötesini canım çok fena acıyarak okudum =((

  ReplyDelete
 2. Sorma :D şimdiki aklımla micro-dermal yaptırmadan oturur bir kaç kez daha düşünüyorum, çıkarttırması gerçekten çok acıyor :(

  ReplyDelete
 3. anneeeeeee.....cicim sen ne dayanıklı hatunmuşsun yahuu senin o yaptırdıklarının 100 de birini yaptıramam ben:))canım çok kıymeylidir,dolgu bile yeniletmeye korkan bir tip olarak seni ayakta alkışlıyorum şekerim:))

  ReplyDelete
 4. bana çok gereksiz geliyor bu kol bacak delimi yahu :/ onun yerine çeneni, burnunu, kaşını, göbeğini falan deldir daha iyi ve daha estetik bence.

  nyks

  ReplyDelete