Sunday, March 11, 2012

One day at Essen


Dün gezmeye ve alışveriş yapmaya Essen'a gittik. Essen bize sadece 1,5 saat ama ben daha önce hiç gitmemiştim. Gezmek için 5 saatimiz vardı. Essen'da 6 katlı bir Primark olduğu için 3 saatimizi oraya harcadık. Ordan çıkınca yorgun düşmüştük, h&m ve zara'ya da uğrayıp yemek yedik kahve içtik ve bizi Hollanda'ya geri bırakacak olan otobüse yol aldık.


Yesterday we went to Essen for some shopping. Essen is only 1,5 hour from the place where I live but I never went to Essen before. We had 5 hours, we spent 3 hours in the huge Primark with 6 floors. After that we went only went to H&M and Zara, because Primark exhausted us.

Merkeze girmeden önce Türk restoranında kahvaltı yaptık, adını hatırlamıyorum ama şirin bir yerdi.
Before we went to the center we had breakfast at a Turkish restaurant/cafe, I don't remember the name but it was a cute place.

Limbecker Platz alışveriş merkezi.
Limbecker Platz shopping center.


Ben, Cemre ve Gamze.Essen alışveriş yapmak için çok güzel bir yer. Primark'a uğradığımız için diğer mağzaları pek gezemediğimden fazla yorum yapmak istemiyorum aslında ama birsürü mağza vardı. Eğer birdaha gidersem Primark'a girmemeye çalışacağım çünkü altı kat, daha önce gittiğim Primark'lardan çok daha büyük ve aşırı kalabalık. Insan kalabalıktan çok yoruluyor diğer mağzaları gezmeye enerjisi kalmıyor. Benim gibi Almanya sınırına yakın oturuyorsanız veya Almanya'da Essen'a fazla uzak olmayan bir yerde yaşıyorsanız tavsiye ederim. Yalnız cumartesi günü gitmeyin hafta içi gidin bence.

Essen is a nice place for shopping. Since we went almost only to Primark I don't want to comment too much about it but there were a lot of stores too choose from. If I ever go to Essen again I'll try to avoid Primark. Like a said: it has 6 floors, it is bigger than the Primark's I went before and it was extremely crowded. You get tired of the crowd and it sucks your energy up. You have no energy left for more shopping in other stores. If you live near to Essen it is definitely a city that I recommend. Oh but don't go on a Saturday if it's possible.

x

No comments:

Post a Comment